Viyana - 4 Gece

viyanaÖRNEK TUR PROGRAMI:

1.Gün:İstanbul, Viyana: Gezimizin ilk günü; kalkıştan iki saat önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Etstur Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile varış noktamız Viyana. Viyana’ya yapılacak panoramik şehir gezisinde Sanat Müzesi, Opera Binası, Antik Müzeler, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kilisesi, ve trafik durumuna göre Belvedere Sarayı görülecek yerler arasında. Gezi sonrası otele yerleşiyor ve devamında dileyenlerle ekstra Grinzing’de Şinitsel Gecesi‘ni gerçekleştiriyoruz. Günü otelde noktalıyoruz.

Ekstra gezi:Grinzing Şinitzel Gecesi: Viyana’nın en şık semtlerinden biri olan Grinzing; küçük ve şirin evleri restoranlara dönüştürülen Viyana’nın elit bölgelerinden biridir. Sizleri götüreceğimiz bu restoranlardan birinde, Viyana’nın dünyaca meşhur şinitzelini tadarak tipik Viyana müziği eşliğinde keyifli bir gece geçireceğiz.

2.Gün:Viyana: Sabah, kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Wienerwald – Seegrote-Mayerlig – Baden Gezisi ile katılabilirler. Devamında göreceğimiz yerler arasında Avrupa’nın en güzel tarihi bahçelerine sahip Schönbrunn Bahçesi Sarayları yer alıyor. Viyana’da sunulan bir diğer ekstra gezi de muhteşem Viyana Konser Gecesi . Gezinin ardından otelimize dönüyoruz. Gezimizin ardından serbest zaman ve geceleme otelimizde.

Ekstra gezi:Wienerwald, Seegrote, Mayerling ve Baden ve Schönbrunn Sarayı Bahçesi Gezisi: Alplerin kuzeydoğu uzantısı olan Wienerwald Gezisi’nde ilk durağımız Seegrote. II. Dünya Savaşı’nda Nazilerin, savaşın kaderini değiştirebilecek, dünyanın ilk nesil en hızlı jet savaş uçağını ürettikleri eski bir maden ocağında, Avrupa’nın en büyük yeraltı gölünde etkileyici bir tekne gezisi yapılacak, sonrasında Viyana dışındaki muhteşem ormanlardan geçilecek ve bir sonraki durakta Mayerling trajedisinin yaşandığı Mayerling Av Köşkü gezilecek. Köşk; günümüzde Carmelit rahibelerinin yaşadığı bir manastır konumunda. Gezinin son durağı ise Bethooven’ın 9. senfonisine ilham veren şirin kaplıca şehri Baden.Gezi esnasında göreceğimiz yerler arasında Schönbrunn Sarayı Bahçesi yer alıyor. Burada alışveriş için verilen serbest zamanın ardından Viyana şehir merkezine dönülüyor. Bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Ekstra gezi:Viyana Konser Gecesi: Müzik ile her zaman iç içe olmuş ve her yıl yüzlerce klasik müzik konserinin verildiği bu şehirde rehberinizin size sunacağı özel salonlardan birinde keyifli ve unutulmaz bir akşam geçireceksiniz.

3.Gün:Viyana: Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve misafirlerimiz için ;ekstraolarak sunulan Salzburg Gezisi. Salzburg gezimizde, öncelikle Barok mimarisinin ve tarihinin ilginç olaylarını keşfedeceğiz. Gezinin ilk kısmında; Schwarzstrasse, Marionette (Kukla) Tiyatrosu, Landestheater, Market Square ve Mozart’ın Evini göreceğiz. Rehberimiz eşliğinde Neuhaus Kalesi, Nonntal Köprüsü, Alpenstrasse ve Hellburn Sarayı’nı ziyaret edeceğiz. Verilecek kısa bir molanın ardından Neutor’a hareket edeceğiz ve serbest olarak yalnızca yayalara açık olan meydanda keyifli yürüyüşler yaparak ve büyüleyici manzaralarını görerek Salzburg’un tadını çıkartacağız. Gezimiz sona ermeden festival evlerini, Toscanini’nin Bahçesini, Aziz Peter’in Manastırını, şehrin eski mezarlığını ve Aziz Peter’in yer altı mezarını gördükten sonra gezimiz otelimize transfer ile son buluyor.

Ekstra gezi:Salzburg Gezisi: Salzburg gezimizde, öncelikle Barok mimarisinin ve tarihinin ilginç olaylarını keşfedeceğiz. Gezinin ilk kısmında; Schwarzstrasse, Marionette (Kukla) Tiyatrosu, Landestheater, Market Square ve Mozart’ın Evini göreceğiz. Rehberimiz eşliğinde Neuhaus Kalesi, Nonntal Köprüsü, Alpenstrasse ve Hellburn Sarayı’nı ziyaret edeceğiz. Verilecek kısa bir molanın ardından Neutor’a hareket edeceğiz ve serbest olarak yalnızca yayalara açık olan meydanda keyifli yürüyüşler yaparak ve büyüleyici manzaralarını görerek Salzburg’un tadını çıkartacağız. Gezimiz sona ermeden festival evlerini, Toscanini’nin Bahçesini, Aziz Peter’in Manastırını, şehrin eski mezarlığını ve Aziz Peter’in yer altı mezarını gördükten sonra gezimiz son buluyor.

4.Gün:Viyana: Sabah kahvaltısının ardından misafirlerimiz günü istedikleri şekilde değerlendirebilirler.Geceleme otelimizde.

5.Gün:Viyana, İstanbul: Sabah, kahvaltının ardından rehberimizin belirteceği saatte buluşma ve otobüslerimiz ile havalimanına transfer. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Viyana, Viyana İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 4 yıldızlı otellerde Viyana’da toplam 4 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Panoramik Viyana şehir gezisi
 • Alan – otel – alan şehirler arası transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Kişisel harcamalar
  • 120€ Vize ücreti ve hizmet bedeli
  • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  • Ekstra turlar
  • Kişisel harcamalar
  • Etsassistance (15 €/kişi başı)

Comments are closed.