Safranbolu - 1 gece

safranboluÖRNEK TUR PROGRAMI:

1. Gün | Safranbolu, Yörükköyü, Cinci Han, Köprülü Cami, Güneş Saati, Hıdırlık Tepesi, Kaymakamlar Evi, Demirciler ve Bakırcılar Çarşısı, Arasta
Gezimiz saat 07.00’de Yenibosna Londra Camping Otoparkı’ndan (E-5 Havalimanı Topkapı İstikameti yan yolda, Koçtaş Karşısı’nda, Kültür Üniversitesi’nin yanında), 07.45’te Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı’ndan (Dolmabahçe Lunaparkı karşısı), 08.30’da Hasanpaşa Yeni Salıpazarı Otoparkı’ndan hareketle başlıyor. Etstur otobüs içi ikramlar eşliğinde Bolu üzerinden Safranbolu’ya varıyoruz. İlk olarak zamanında Bektaşilerin de yaşadığı Yörük Köyü ziyaret ediliyor. Yörük Köyü’nde Sipahioğlu Konağı, Köy Çamaşırhanesi ve köy ürünlerinin satıldığı pazarda yapacağımız keyifli gezimizin sonrasında, İmren Lokum Konak Restoran ‘da öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası UNESCO tarafından koruma altına alınan Tarihi Safranbolu’ya geçiyoruz. İlk olarak dünyanın nadir açık namazgahlarından olan ve güzel bir Safranbolu görüntüsü sunan Hıdırlık Tepesi’ni ziyaret edip; Eski Safranbolu’yu, Hükümet Konağı’nı, Saat Kulesi’ni fotoğrafladıktan sonra Safranbolu’nun Eski Çarşı kısmına geçiyoruz. Burada Cinci Han ve Hamamı, Akçasu Kanyonu’nu da görerek; Kaymakamlar Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki Güneş Saati, Yemeniciler Arastası, İzzet Paşa Camii, Demirciler ve Bakırcılar çarşıları geziliyor. Lokum imalatı hakkında slayt gösterisini izledikten sonra akşam yemeğini de alacağımız otelimiz bizi bekliyor.

DİĞER KALKIŞ NOKTALARIMIZ
08.45 Çayırova MC Donalds önünden
09.15 İzmit Yahya Kaptan Total Benzin İstasyonu
11.00 Bolu Gökdemir Tesisleri
Yol ve hava koşullarına göre saatler değişkenlik gösterebilir.

2. Gün | Amasra, Bartın, Bakacak Tepesi, Amasra Kalesi, Fatih Cami, İstanbul’a varış
Otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından Amasra’nın girişinde bulunan Bakacak Tepesi ilk keşif noktamız. Fatih Sultan Mehmet’in gördüğü zaman “Lala, Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola?”, yani “Dünyanın gözü bu mudur?” diyerek hayranlığını gösterdiği Bakacak Tepesi’nden görünen manzara karşısında fotoğraf molası günü renklendiren bir detay oluyor. Amasra merkezine indiğimizde gezimiz, Amasra Kalesi (Zindan Kalesi, Sormagir Kalesi) ile başlıyor. Roma Dönemi’nde yapılan Kemere Köprüsü ve Bizanslılar Dönemi’nde kilise olarak kullanılan Fatih Camii gezilerinin ardından, bölgeye özgü olan Mavi Yeşil Balık Restoran ‘da alacağımız yemek sonrasında her biri el emeği göz nuru olan tel kırma ürünlerini bulabileceğiniz çarşı bizi bekliyor. Ardından vereceğimiz serbest zaman sonrasında İstanbul’a doğru yolculuğumuz başlıyor. İstanbul’a varışın ardından gezimiz sona eriyor.
Genel Şartlar

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Aşağıda belirtilen konaklama tesisi Bağlar Konak’a bağlı olup, konaklayacağınız tesis, gezi günü belli olacaktır. Alternatif tesis isimleri aşağıda yer almaktadır.
Bağlarsaray Otel, Zalifre Otel, Yedekçioğlu Konağı, Arpacıoğlu Konak, Kardelen Konak, Selvili Konakları, Zalifre Konak , Paşa Konak, Kahvecioğlu Konak (yoğun dönemlerde diğer konaklarda olabilir)

Gezi süresi 1 gece, 2 gündür; otel konaklaması 1 gece, 2 gündür.
En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
Sirkü kodu SAFTUR2010’dur.
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Etstur’da saklıdır.
Turun iptali durumunda Etstur, iptali bizzat bildirmek zorundadır.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.
Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.

Notlar:
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Etstur sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Etstur’un sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki 4 koltuk 2’şer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki 4 kişi en ön koltuklara oturur.

Mola Yerleri, Alışveriş Merkezleri ve Eğlence Merkezleri
1618 no’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği Etstur ya da Etstur çalışanları (operasyon, rehber, kaptan, yardımcı) mola verilen yerlerden, öğlen alınan yemeklerden, yöresel alışveriş merkezlerinden ve eğlence merkezlerinden maddi menfaat elde edemez. İşletme seçimi bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurularak yapılır. Rehber, kaptan, otobüs servis elemanı tur programında yazmayan işletmede kesinlikle duramaz. Mücbir sebepler halinde otobüsteki misafirlerin oy çokluğuna başvurulur.
Hizmet Bedeli ve Kapsamı
Hizmet Bedeli Nedir?

TUR PROGRAMINDA EKSTRA TUR OLARAK BELİRTİLEN YERLER HARİCİNDEKİ REHBERLİK + OTOPARK + GİDİLEN BÖLGEDEKİ ALTERNATİF TAŞIMA ARAÇLARI ÜCRETLERİ (TEKNE,MİNİBÜS VS..) + ARAÇ MİLLİ PARK GİRİŞLERİ + MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ (GENEL ŞARTLARDA DAHIL OLARAK BELİRTİLMİŞ İSE MÜZE KART) TOPLAMI SATIŞ ESNASINDA FATURA KARŞILIĞI TAHSİL EDİLİR. KULANILMAYAN HİZMETLERİN İADESİ MAALESEF MÜMKÜN DEĞİLDİR. GEZİ SIRASINDA YETKİLİLERİN KABUL ETMEDİĞİ KİMLİKLERDEN DOĞABİLECEK HER TÜRLÜ MADDİ VE MANEVİ YÜKÜMLÜLÜK KART SAHİBİNE AİTTİR.

Bu tur için hizmet bedeli ödenen ücrete dahildir.

Etstur Tatil Sigortası
Etstur, kültür turlarını tercih eden misafirlerine tatilleri sırasında yaşayacakları aksaklıkları kontrol altına almak adına kapsamlı bir tatil sigortası hizmeti sunuyor. Paket fiyata dâhil olan bu sigorta ücreti için ekstra bedel istenmiyor. Lütfen dikkatle inceleyiniz:

ANA TEMİNATLAR
Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile tıbbi tedavi teminatı. 1.000 EUR, muafiyet 50 EUR
Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile sigortalının çıkış noktasına dönüş masrafları. Sınırsız
Her türlü kaza sonucu ölüm ve maluliyet. 5.000 EUR
Terör sonucu yaralanma. 1.000 EUR
Taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil. Sınırsız
Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin seyahati. Sınırsız

EK TEMİNATLAR
Genel Bilgi Servisi, Acil mesaj iletimi. Sınırsız
Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin konaklaması. 100 EUR Günlük Max 4 Gün
Aile üyelerinden birinin ölümü nedeni ile yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati. Sınırsız
Evde meydana gelen hasar nedeni ile yolculuğunuzun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati. Sınırsız
Vefat eden sigortalının ve eşlik eden çocuklarının nakli. Sınırsız
Tıbbi danışma ve ilaç gönderilmesi. Sınırsız

Ücrete Dahil Olanlar
Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi
Otellerde bir gece yarım pansiyon konaklama
Bir sabah kahvaltısı ve bir akşam yemeği
Lüks otobüsler ile ulaşım
Çevre gezileri
Etstur ikramları
Konaklamalarda akşam yemekleri set menü (çorba, ana yemek, tatlı)
Gezi hizmet bedeli

Not: Rulet konaklamalarında akşam yemekleri Bağlarsaray Otel’de verilebilir.

Ücrete Dahil Olmayanlar
Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi ve eğlenceler
Tüm öğlen yemekleri
Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler
Tüm özel harcamalar
Gece turları
Ulaşım Araçları
Neoplan, Mercedes; Tourismo, Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı. Otobüslerde cep telefonu kullanılmaz.
Öğle Yemekleri
İMREN LOKUM KONAK RESTORAN

MENÜ 1
Sebzeli Erişte Çorba
Salata
Yöresel Tabak (Sebzeli dana güveç, su böreği, etli yaprak sarma, safranlı pilav), safranlı zerde tatlısı, su servisi
Yemeklerde alınan içecekler ekstra olarak sunuluyor.
Kişi Başı: 22,50 TL
AMASRA – MAVİ YEŞİL RESTORAN
Menü: Doyana kadar mevsim balıkları (Palamut, İstavrit, Çinekop), sınırsız salata, helva, su
Yemeklerde alınan içecekler ekstra olarak sunuluyor.
Kişi Başı: 20 TL

 

Comments are closed.