Prag - Viyana - Budapeşte - 7 Gece

orta avrupaÖRNEK TUR PROGRAMI:

1.Gün:İstanbul, Prag: Gezimizin ilk günü, kalkıştan iki saat önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Etstur Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktamız Prag. Şehre vardığımızda panoramik şehir turumuza başlıyoruz.Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda; Eski Belediye Binası, Rudolfinium, Paris Caddesi, Astoronomik Saat Kulesi, Clementinum Manastırı, IV.Charles Köprüsü göreceğimiz yerler arasında.Panoramik şehir gezimizin ardından otele yerleşiyoruz.Ardından serbest zaman.

2.Gün:Prag: Sabah, misafirlerimiz; kahvaltının ardından günlerini ekstra olarak düzenlenecek kralların şehri olarak ünlenen; Karlovy Vary Gezisi ile geçirebilirler. Akşam ise dileyenler için ekstra olarak düzenlenecekOrta Çağ Gecesi bir başka alternatif. Gezinin ardından transferler ile otelimize dönüyoruz.

Ekstra gezi:Karlovy Vary Gezisi: Çek Cumhuriyeti’nin; film festivali, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlü şehrini keşfe hazır olun. Kentte sıcaklıkları 30 C – 70 C arasında değişen 12 kaynak suyu bulunuyor. Atatürk, Karl Marx, Beethooven, Mozart, Çar 1. Petro gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği, Unesco tarafından koruma altında bulunan Karlovy Vary gezimizi rehberinizin anlatımları ile keyifli bir yürüyüşle yapacak ve yerel bir restoranda öğle yemeği alacaksınız. Atatürk’ün kaldığı ve yemeklerini yediği binalar da ayrıca görecekleriniz arasında. Alışveriş yapmak için de çok uygun bir nokta olan bu geziyi öncelikli görülecek yerler arasına almanızı tavsiye ederiz.

Ekstra gezi:Orta Çağ Gecesi Gezisi: Bu gezimizde, sizleri Prag’ın en hareketli eğlencelerinden biri olan Orta Çağ Gecesi’ne bekliyoruz. Orta Çağ’da yapılan eğlenceler, yenilen yemekler, limitsiz içecekler ve ortam eminiz ki sizin de ilginizi çekecek. Birbirinden güzel Çek kızlarının yaptığı ateş dansları eşliğinde, muhteşem Orta Çağ eğlenceleri sizleri bekliyor.

3.Gün:Prag: Sabah kahvaltısının ardından misafirlerimiz için sunulan bir diğer seçenek de ekstra Terezin ve Dresden Gezisi. Akşam sunulan ekstra Çek Gecesi ile de başka bir yüzyıla yolculuk yapma olanağı bulacaksınız. Gezinin ardından otelimize geri dönüyoruz.

Ekstra gezi:Terezin ve Dresten Gezisi: Bir günde iki farklı ülkede iki ayrı temayı kapsayan gezimizde Çek topraklarındaki en ünlü Nazi toplama kamplarından olan Terezin Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise Almanya Topraklarına Saksonya eyaletine geçerek bu coğrafyanın en güzel şehirlerinden olan Rönesans mimarisini en iyi yansıtan yer olmasından dolayı da “Elbe kıyısı Floransa’sı” olarak anılan Dresden’i geziyoruz. Bu şehirde Almanya’nın en ünlü Protestan Kilisesi olan Fraukirche, Zwinger Sarayı, Semper Operası, Kraliyet Sarayı’nı görmenin yanında Avrupa’nın en uygun alışveriş imkanlarını sunan dükkanlarının da bulunduğu caddelerde gezinmek için boş zamanınız da olacak.

Ekstra gezi:Çek Gecesi: Prag’ın sevimli restoranlarından birinde yerel dans gösterileri eşliğinde müzikli eğlence ve akşam yemeği sizi bekliyor. Çek Müziği, Çek folk dansları ve Çek müzik aletlerini yakından tanıma fırsatınızın olacağı yemekli eğlence programında çeşitli animasyonlarla eğlenceli bir gece geçireceksiniz.

4.Gün:Prag, Viyana: Güne kahvaltıyla başlıyor ve otelden ayrılarak özel otobüslerle Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Keyifli otobüs yolculuğu sonunda yapılacak panoramik şehir gezisinde Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Opera Binası, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kililsesi, ve trafik durumuna göre Belvedere Sarayı da panoramik olarak görülecek yerler arasında. Gezi sonrası otele yerleşiyor ve devamında dileyenlerle ekstra ünlü Grinzing’de Şinitsel Gecesi’ni gerçekleştiriyoruz. Günü otelde noktalıyoruz.

Ekstra gezi:Grinzing Şinitzel Gecesi: Viyana’nın en şık semtlerinden biri olan Grinzing; küçük ve şirin evleri restoranlara dönüştürülen Viyana’nın elit bölgelerinden biridir. Sizleri götüreceğimiz bu restoranlardan birinde, Viyana’nın dünyaca meşhur şinitzelini tadarak tipik Viyana müziği eşliğinde keyifli bir gece geçireceğiz.

5.Gün:Viyana: Sabah, kahvaltının ardından misafirlerimiz günlerini ekstra Wienervald-Seegrote-Mayerling-Baden Gezisi ile geçirebilirler.Turda göreceğimiz yerler arasında Avrupa’nın en güzel tarihi bahçelerine sahipSchönbrunn Sarayı Bahçesi yer alıyor. Avrupa’nın kültür başkenti Viyana’da sunulan bir diğer ekstragezi de Viyana Konser Gecesi. Gezinin ardından otelimize dönüyoruz.

Ekstra gezi:Wienerwald, Seegrote, Mayerling ve Baden ve Schönbrunn Sarayı Bahçesi Gezisi: Alplerin kuzeydoğu uzantısı olan Wienerwald Gezisi’nde ilk durağımız Seegrote. II. Dünya Savaşı’nda Nazilerin, savaşın kaderini değiştirebilecek, dünyanın ilk nesil en hızlı jet savaş uçağını ürettikleri eski bir maden ocağında, Avrupa’nın en büyük yeraltı gölünde etkileyici bir tekne gezisi yapılacak, sonrasında Viyana dışındaki muhteşem ormanlardan geçilecek ve bir sonraki durakta Mayerling trajedisinin yaşandığı Mayerling Av Köşkü gezilecek. Köşk; günümüzde Carmelit rahibelerinin yaşadığı bir manastır konumunda. Gezinin son durağı ise Bethooven’ın 9. senfonisine ilham veren şirin kaplıca şehri Baden.Gezi esnasında göreceğimiz yerler arasında Schönbrunn Sarayı Bahçesi yer alıyor. Burada alışveriş için verilen serbest zamanın ardından Viyana şehir merkezine dönülüyor. Bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Ekstra gezi:Viyana Konser Gecesi: Müzik ile her zaman iç içe olmuş ve her yıl yüzlerce klasik müzik konserinin verildiği bu şehirde rehberinizin size sunacağı özel salonlardan birinde keyifli ve unutulmaz bir akşam geçireceksiniz.

6.Gün:Viyana, Budapeşte: Güne kahvaltıyla başlıyor ve otelden ayrılarak özel otobüslerle Slovakya’nın başkenti Bratislava üzerinden Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolculuk sonunda Budapeşte’de yapılacak panoramik şehir gezisinde Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephan Bazilikası, ve Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi keşif duraklarımız. Şehir gezisinin ardından otelimiz bizi bekliyor. Günün devamında ekstra Macar Folkloru ve Çigan Gecesisunuluyor. Gezinin ardından otelimize yerleşiyoruz.

Ekstra gezi:Macar Folkloru ve Çigan Gecesi: Macaristan denince akla gelen şeylerden biri de Çigan olsa gerek. Bu gezide gideceğimiz restoranımızda hem yerel içeceklerin hem de dünyaca ünlü gulaş çorbası başta olmak üzere Macar mutfağının tadına bakacak, bir diğer taraftan da Macar Dansı ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Unutmadan belirtelim, sizler de şovun birer parçası olabilirsiniz.

7.Gün:Budapeşte: Sabah, kahvaltının ardından misafirlerimiz için Osmanlı ve Macar Tarihine konu olmuş ünlü ekstraEstergon, Visegrad ve Szendentre Gezisi tercihler arasında. Akşam ise eğlenceli bir gezi alternatifi sizi bekliyor. Dünyanın en ihtişamlı ışıklandırma ödülüne sahip şehrimizi gece ekstra olarak düzenlenenTuna Nehri Tekne Gezisi ile keşfetme imkanı buluyoruz. Gezi sonrası otelimize dönüyor ve dinleniyoruz.

Ekstra gezi:Estergon, Visegrad ve Szendentre Gezisi: Bu turumuzun ilk durağı Ezstergom’a varışın ardından yaklaşık 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi Ezstergon Bazilikası’nı görüyoruz. Öğle yemeğini Visegrad’da krallar ve kraliçeler gibi dönemin Rönesans atmosferini yansıtan bir mekanda alıyoruz. Alışveriş için Szentendre isimli küçük bir kasabaya gidiyor ve burada Macaristana özgü uygun fiyatlı el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb. pek çok şeyi bulabiliyorsunuz.

Ekstra gezi:Tuna Nehri Tekne Gezisi: Avrupa’nın en iyi ışıklandırılmış şehri olan Budapeşte’yi ikiye bölen Tuna Nehri’nin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için düzenlenen tekne turumuzda Türkçe anlatımları dinleyerek kentin tarihsel dokusu hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binaların muhteşem görüntüsünü seyrederken bir yandan da size ikram edilen içeceğinizi yudumlayacaksınız.

8.Gün:Budapeşte, İstanbul: Gezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyor. Ardından serbest zaman ve rehberinizin belirteceği saatte havalimanına transfer. Ardından bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz ve varışın ardından turumuz sona eriyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Prag, Budapeşte İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 4 yıldızlı otellerde; Prag 3, Viyana 2, Budapeste 2 toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Panoramik Prag, Viyana, Budapeşte şehir gezileri
 • Alan – otel – alan şehirler arası transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  • 85 € vize ücreti ve hizmet bedeli 0-10 yaş arası çocuk için 60 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 85 € ücret ödenir
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  • Ekstra geziler
  • Kişisel harcamalar
  • 5 € bahşiş (Otobüs ve yerel servisler için rehber tarafından tahsil edilir.)
  • Etsassistance (15 €/kişi başı)

Comments are closed.