Hong Kong - Bangkok - Singapur - 8 Gece

hongkongÖRNEK TUR PROGRAMI:

1.Gün:İstanbul, Hong Kong: Gezimizin ilk günü Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Etstur Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Havalimanında bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Hong Kong’a hareket ediyoruz. Hong Kong’a varışın ardından panoramik şehir gezisi başlıyor. Şehir gezisinde Victoria Tepesi, Repulse Bay ve Tin Hau Tapınağı, Aberdeen Balıkçı Barınağı görülecek yerler arasında. Geceleme otelimizde.

2.Gün:Hong Kong: Kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz öğleden sonra ekstra Okyanus Parkı Gezisi sunuluyor. Akşam, ekstra sunulan tekne ile yemekli Hong Kong Körfezi Gezisi hoş bir alternatif. Geceleme otelimizde.

Ekstra gezi:Ocean Park Gezisi: Bu gezimize dünyanın en yeni akvaryumlarından biri ile başlıyoruz. Çin’ in simgesi olan sevimli pandalardan sonra teleferikle Hong Kong’un muhteşem manzarası eşliğinde parkımızın eğlence merkezine geçiyoruz. Burada, pilot balina, yunus balıkları ve fokların gösterilerini izleyebilme ve diğer aktivitelerle doyasıya eğlenme imkanı bulacaksınız. Ulaşım + Giriş + Rehberlik.

Ekstra gezi:Hong Kong Körfezi Tekne Gezisi: Canlı müzik ve açık büfe olarak organize edeceğimiz bu gezide Hong Kong’un ışıklar altındaki muhteşem manzarasını seyrederek güzel bir gece geçirme imkanı bulabilirsiniz. Ulaşım + Tekne + Yemek+ Rehberlik.

3.Gün:Hong Kong: Kahvaltıdan sonra günü dilediğiniz gibi geçirebilirsiniz. Diğer bir seçenek de ekstra Macau Adası Gezisi. Geceleme otelimizde.

Ekstra gezi:Macau Adası Gezisi: Pasaportlarınız yanınızda olarak yapılacak bu gezide, otelimizden Hong Kong İskelesi’ne gidiyoruz. Buradan Katamaran teknelerle yapacağımız bir saatlik keyifli bir yolculukla Macau Adası’na varıyoruz. Adadaki gezimizde göreceğimiz yerler arasında Macau Grand Prix’sinin alanı, Tanrıça Kum Lam’in heykeli, A-Ma Tapınağı, Macau Kulesi, St. Paul Kilisesi, Ladies Caddesi, Senato Meydanı yer alıyor. Öğle yemeğimizi adada yerel restoranda alacağız. Portekiz kültürünü de tanıyacağınız bu keyifli turu kaçırmamanızı öneririz. Ulaşım + Feribot + Öğle Yemeği+Rehberlik.

4.Gün:Hong Kong, Bangkok: Kahvaltıdan sonra otelden ayrılarak özel otobüsümüzle Hong Kong Havalimanı’na varıyor ve Bangkok’a hareket ediyoruz. Havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Egzotik Bangkok’u yakından tanıyoruz; şehir turunda içinde dünyaca meşhur 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliğiyle Yatan Buda heykeli, Oturan Buda heykeli (Altında Chakri Hanedanlığının ilk Kralı’nın külleri saklanır), stupa’lar (mezar tasları), masaj okulu bulunan Kraliyet Tapınağı Wat Pho ve içinde 5,5 ton ağırlığında Altın Budha heykeli bulunan Wat Traimit Tapınağı’nı geziyoruz. Otobüsümüzle panoramik olarak göreceğimiz yerler; Çin Mahallesi, Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar caddesi, Parlamento Binası ve Tayland’ın şu andaki Kral’ının Bangkok’taki malikânesi. Yol üzerinde bir mücevher fabrikası (Gems Gallery) gezilerek burada Tayland’da çıkan safir, yakut gibi değerli taşların nasıl işlendiğini ve mücevher haline getirildiğini göreceğiz, arzu eden misafirlerimiz alışveriş yapabilecekler. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinizin düzenleyeceği ekstra Sea Food Market & PatPong Gece Pazarı Gezisi‘ne katılabilirler.

Ekstra gezi:Sea Food Market ve Patpong: Turumuzda önce Tayland’ın en büyük deniz mahsulleri restoranına gidecek burada günlük getirilen deniz mahsullerinden seçerek istediğimiz şekilde pişirterek keyifli bir yemek yiyeceğiz. Bu restoranın sloganı “if it swims we have it” yani “yüzüyorsa bizde vardır”. Yemeğin ardından Bangkok’un en meşhur gece pazarı olan Çin stili ve Tayland stili alışveriş yapabileceğiniz daha çok taklit ürünlerin (Rolex saat, Versace Çanta v.s) ağırlıklı olduğu PatPong Gece Pazarı’na geçiyoruz. Ünlü alışveriş ve barlar sokağında güzel vakit geçireceksiniz. Bol pazarlık yapmayı unutmayınız.

5.Gün:Bangkok: Kahvaltıyla başladığımız gün, dileyenlerin katılabileceği ekstra Yüzen Çarşı Gezisi ile devam ediyor. Ardından diğer bir ekstra tur seçeneği olan Kanallar Gezisi sizi bekliyor. Geceleme otelimizde.

Ekstra gezi:Yüzen Çarşı Gezisi: Bu turumuzda Bangkok’un dışına çıkarak yol üzerinde ilk önce dünyaca tanınmış Siam İkizleri’nin doğduğu Samut Songkram Kasabası’nda bir Hindistan cevizi çiftliğine uğruyoruz. Burada Tay Halkı’nın Hindistan cevizi ağacından nelerde faydalandıkları hakkında bilgi alıp, bu ağaçtan yapılmış hediyelik eşyaları görüyoruz. Ayrıca içerdeki orkide bahçesini de gezebilirsiniz. Buradan hareket edip 10 dakika civarında otobüs yolculuğundan sonra Tay stili teknelerin kalktığı iskeleye geliyoruz. Buradan teknelere binip nefis egzotik Uzak Doğu manzaraları eşliğinde yaklaşık yarım saatlik zevkli bir yolculuktan sonra dergilere kapak, belgesellere jenerik olmuş meşhur Yüzen Çarşı’ya geliyoruz. Nehir üzerindeki kanoların içinde kurulan açık pazarı görecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Yüzen Çarşı’yı öğlen kapanana kadar geziyoruz. Dönüş yolunda ağaç oymacılığının en güzel örneklerinin bulunduğu ağaç oyma atölyesini gezecek, burada gül ve tik gibi değerli ağaçların sanatçıların elinde nasıl mükemmel biçimde şekillendiğini göreceğiz. Bangkok’a dönüş yolunda rehberinizin alacağı Tayland’ın en meşhur tropik meyvelerinin tadına bakacaksınız.

Ekstra gezi:Bangkok Kanal Gezisi: Uzak Doğu’nun Venedik’i olarak bilinen Bangkok’ta yapacağımız bu turumuz esnasında Bangkok’un tarihi kanallarında özel teknemiz ile dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz ilginç manzaraları görme fırsatı bulacaksınız. Taylılar’ın kanallar üzerindeki yaşamını yakından tanıyacak, Tayland’ın zengin ile fakir kesiminin kaynaşmasına şahit olacaksınız. Tapınaklardan birinin önünde kutsal kedi balıklarını besleyecek ve gezimizi bitirmeden önce Bangkok’un en meşhur 3 tapınağından biri olan muazzam mimarisiyle Wat Arun’u panoramik olarak göreceğiz.

6.Gün:Bangkok: Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği öğle yemekli, tam gün sürecek olan Pattaya Gezisi ile devam edilebilir. Gezi sonunda geceleme otelimizde.

Ekstra gezi:Pattaya Gezisi: Bu tüm günlük gezide Bangkok’tan özel otobüsümüzle Tayland’ın en meşhur sayfiye yeri Pattaya’ya gidiyoruz. Varışta Pattaya Sahili’nden özel sürat teknelerimizle, palmiye ağaçları arasında mercan tozlarından oluşmuş beyaz kumsalı ile bütün gün turkuaz sularında yüzebileceğimiz Mercan Adası bizi karşılıyor. Öğle yemeği ızgara balık, salata ve tropik meyvelerden oluşuyor. Öğleden sonra Pattaya’ya dönüyor ve Timsah Çiftliği Gezisi için otobüsümüze biniyoruz. Burada timsahlarla yapılan tehlikeli gösteriyi izleyip, inanılmaz güzellikteki bahçeyi gezeceğiz. Kaplanlar ile hatıra fotoğrafı çektirip, bahçede yer alan Uzak Doğu’ya çeşitli has canlıları görebileceğiz. Gezi sonrası Pattaya merkezde serbest zaman bizi bekliyor. Akşam Bangkok’a dönülüyor. Ulaşım + Özel sürat Teknesi+ Giriş + Rehberlik.

7.Gün:Bangkok, Singapur: Kahvaltıdan sonra Bangkok Havalimanı’na varıyor ve çıkış işlemleri sonrası Singapur’a hareket ediyoruz. Varışın ardından otele yerleşiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Gece Safarisi Gezisi‘ne katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Ekstra gezi:Gece Safarisi Gezisi: Bu gezimizde, türünün dünyada ilk örneği olan gece safarisi parkını trenle gezeceğiz. Sponsor firmaların bakımlarını üstlendikleri aslan, kaplan, fil, ve daha pek çok vahşi hayvanı, suni olarak yaratılmış doğal ortamlarında görerek, yağmur ormanları bölgesinden geçiyoruz. Değişik gösterilerin yapıldığı, heyecan dolu bir akşam sizleri bekliyor. Ulaşım+Giriş+Rehberlik.

8.Gün:Singapur: Kahvaltıdan sonra özel otobüsümüz ile panoramik şehir gezisi başlıyor. Singapur Nehri ile Meclis, Opera ve Mahkeme Binaları, Singapurun simgesi olan Merlion Heykeli göreceğimiz yerler arasında, ardından Singapur’un ünlü Çin Mahallesi’nde alışveriş için vaktiniz olacaktır. Şehir gezisinin ardından otelimize yerleşiyoruz. Öğleden sonra sunulan ekstra Universal Studios Gezisi ile de çevreyi keşfetmeye başlayacaksınız. Geceleme otelimizde.

Ekstra gezi:Universal Studios Gezisi: Shrek, Maadagascar ve Revenge of the Mummy gibi filmlerin nasıl çekildiğini, film hilelerini ve çeşitli film karakterlerini görme imkanı bulacağımız ünlü Universal Film Stüdyoları’nda keyifli bir gün sizleri bekliyor. Transfer + Giriş + Rehberlik.

9.Gün:Singapur: Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Akşam gün bitiminde havalimanına hareket ve pasaport ve check-in işlemleri yapıyoruz.

10.Gün:Singapur, İstanbul: Türk havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul’a hareket. Gecemiz uçakta geçiyor. İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul – Hong Kong gidiş, Singapur – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Hong Kong – Bangkok ve Bangkok – Singapur arası yerel havayolu ile ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 4 yıldızlı otellerde Hongkong’da 3 gece, Bangkok’ta 3 gece, Singapur’da 2 gece; toplam 8 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Yarım gün Panoramik Hong Kong, Bangkok ve Singapur şehir turu
 • Alan – otel – alan transferleri
 • Tecrübeli Etstur Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  • Ekstra geziler
  • Kişisel harcamalar
  • Etsassistance (15 €/kişibaşı)

Comments are closed.