Budapeşte - 3 gece

budapesteÖRNEK TUR PROGRAMI:

1.Gün:İstanbul, Budapeşte: Gezimizin ilk günü, kalkıştan iki saat önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Etstur Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile varış noktamız Budapeşte. Şehre vardığımızda özel otobüslerle panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Kahramanlar Meydanı, Opera, Eski Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası, Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi göreceklerimiz arasında. Günün devamında misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Macar Folklörü ve Çigan Gecesi‘ne katılabilirler. Ardından otele transfer ve serbest zaman.

Ekstra gezi:Macar Folkloru ve Çigan Gecesi: Macaristan denince akla gelen şeylerden biri de Çigan olsa gerek. Bu gezide gideceğimiz restoranımızda hem yerel içeceklerin hem de dünyaca ünlü gulaş çorbası başta olmak üzere Macar mutfağının tadına bakacak, bir diğer taraftan da Macar Dansı ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Unutmadan belirtelim, sizler de şovun birer parçası olabilirsiniz.

2.Gün:Budapeşte: Sabah kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra Estergom, Visegrad ve Szentendre Gezisi’ne katılabilirler. Ardından misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek Tuna Nehri Tekne Gezisi‘ne katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Ekstra gezi:Estergon, Visegrad ve Szendentre Gezisi: Bu turumuzun ilk durağı Ezstergom’a varışın ardından yaklaşık 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi Ezstergon Bazilikası’nı görüyoruz. Öğle yemeğini Visegrad’da krallar ve kraliçeler gibi dönemin Rönesans atmosferini yansıtan bir mekanda alıyoruz. Alışveriş için Szentendre isimli küçük bir kasabaya gidiyor ve burada Macaristana özgü uygun fiyatlı el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb. pek çok şeyi bulabiliyorsunuz.

Ekstra gezi:Tuna Nehri Tekne Gezisi: Avrupa’nın en iyi ışıklandırılmış şehri olan Budapeşte’yi ikiye bölen Tuna Nehri’nin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için düzenlenen tekne turumuzda Türkçe anlatımları dinleyerek kentin tarihsel dokusu hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binaların muhteşem görüntüsünü seyrederken bir yandan da size ikram edilen içeceğinizi yudumlayacaksınız.

3.Gün:Budapeşte: Sabah kahvaltısının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Balaton Göl Gezisi ’ne katılabilirler. Keyifli gezimizin ardından serbest zaman ve geceleme otelimizde.

Ekstra gezi:Balaton Göl Gezisi: Macar Denizi olarak’ta adlandırılan Baloton Gölü Ortaavrupa’nın en büyük gölüdür. Balatan Gölü Bölgesi ; şifalı suları ile ünlü ;güney kıyısındaki Siofok ve kuzey kıyısındaki Balatonfüred ile farklı bir anlam kazanıyor. Gezimizde huzurlu bir göl manzarası eşliğinde bölgeyi keşfetme fırsatı buluyoruz.Bize verilen serbest zamanda etrafı keşfetme ve fotoğraf için zamanımız olacak.Bize ekstra olarak sunulan turumuzda keyifli dakikalar bizi bekliyor.

4.Gün:Budapeşte, İstanbul: Sabah Kahvaltımızın ardından serbest zaman ve rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma. Havalimanına transfer ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul’a dönüyoruz. Gezimizin sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Budapeşte, Budapeşte İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 4 yıldızlı otelde Budapeşte’de toplam 3 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Panoramik şehir turu
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Alan – otel – alan şehirler arası transferler
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  • 85 Euro vize ücreti hizmet bedeli. 0-10 yaş arası çocuk için 60 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 85 € ücret ödenir)
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  • Ekstra geziler
  • Kişisel harcamalar
  • Etsassistance (15 €/kişi başı)

Comments are closed.