Barcelona - 3 gece

barcelona2ÖRNEK TUR PROGRAMI:

1.Gün:İstanbul, Barcelona: Gezimizin ilk günü, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Etstur Kontuarı önünde, uçuştan 2 saat önce buluşarak başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları uçuşu ile varış noktamız Barcelona. Barcelona’ya varışın ardından yapılacak şehir turunda Endülüs Arenası, eşsiz Barcelona manzarasında fotograf çekilme şansı yakalayabileceğiniz Montjuic Tepesi, Barcelona Limanı, Kristof Kolomb Heykeli(Colon Meydanı), La Sagrada Familia Bazilikası, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi’nin Evleri ( Casa Batllo ve Casa Mila), La Rambla, Port Olimpic görülecek yerler arasında. Şehir turunun ardından gün otelde noktalanıyor.

2.Gün:Barcelona: Sabah, kahvaltının ardından misafirlerimiz günü ekstra Figueras ve Girona Gezisi‘ne katılarak geçirebilirler. Akşam ise misafirlerimiz ekstra Flamenko Gecesi Gezisi’ne katılarak akşamlarını renklendirebilirler. Gezi sonrası otele dönüyoruz, geceleme otelde.

Ekstra gezi:Figuerass ve Girona Gezisi: Müslüman, Hıristiyan ve Musevi mirasının içiçe geçtiği en güzel örneklerinden biri olan bu şehrin balık sırtı sokaklarında gezerken tarih içinde bir seyahate çıkacak, Eyfel Köprüsü’nden geçerken nehir kıyısındaki rengarenk evlerle büyülenecek, parfüm filminin çekildiği sahnelerle bütünleşecek ve şehrin muhteşem tarihi dokusunu soluyacaksınız. Gezimizin bir diğer noktası Fransa sınırına çok yakın olan, küçük ve şirin bir kasaba olan Figueras. Kasaba öyle etkileyici bir atmosfere sahiptir ki bütün dünyanın hayranlık duyduğu sınırtanımaz ressam Salvador Dali’ye hayatı boyunca ilham kaynağı olmuştur. Dali’nin henüz hayatta iken açtığı sürrealizmi ve ölümsüz aşkı Gala’yı resmettiği, zihinleri zorlayan eserlerinin bulunduğu müzede tarifsiz bir deneyim yaşayacaksınız.

Ekstra gezi:Flamenko Gecesi Gezisi: Akşam, otelden hareket ederek şehrin en tanınmış ve en iyi performansının sahnelendiği lokallerinden birinde yemeksiz olarak flamenko şovunu ve danslarını izleme fırsatı buluyoruz. İspanya’nın en ünlü kültürel zenginliklerinden biri olan flamenko şovundan sonra otele dönüyoruz.

3.Gün:Barcelona: Sabah kahvaltının ardından misafirlerimiz yarım günlük ekstra Andorra Alışveriş Gezisi +Montserrat Gezisi‘ne katılabilirler. Turun ardından otele dönüyoruz, geceleme otelde.

Ekstra gezi:Andora Alışveriş Gezisi + Montserrat: Barcelona’nın Kuzeyinde Fransa ve İspanya sınırında Pirene Dağları’nın zirvesinde bulunan küçük prenslik, bölgenin en iyi kayak merkezlerine sahip. Alışveriş meraklılarınca vergi sistemi olmadığı için bir alışveriş cenneti olarak kabul edilen ülkede özellikle elektronik eşya, parfüm ve spor malzemelerini ucuza almak mümkün. Ayrıca gezimizde bir diğer noktamız ise Barcelona Şehri’ni ve Akdeniz’i tepeden gören, Barcelona’nın Sümelası olan Montserrat’a çıkıyoruz. Eskiden sadece keşişlerin tırmanıp münzevi bir hayat yaşadıkları bu zirve şimdilerde bir hac merkezi olarak ziyaret ediliyor ve dağın eteklerinde yaşayan köylüler her gün kendi çiftliklerinden elde ettikleri peynir bal vs. ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunuyorlar. Buradan şehrin ve Akdeniz’in muhteşem manzarasına bakmaya doyamayacaksınız.

4.Gün:Barcelona, İstanbul: Gezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyor. Ardından rehberinizin belirteceği saatte havalimanına doğru yolculuk başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçuşu ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından yolculuğumuz sona eriyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • İstanbul – Barcelona gidiş ,Barcelona-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Barcelona’da 4 yıldızlı otelde, 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Panoramik Barcelona Şehir Gezisi
 • Alan – otel – alan transferleri
 • Etstur Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  • Etsassistance (15 €/kişibaşı)
  • 120 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli (0-10 yaş arası çocuk için 90 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 120 € ücret ödenir
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  • Ekstra geziler
  • Kişisel harcamalar

Comments are closed.