Bangkok - Phuket - Singapur - 6 Gece

BangkokÖRNEK TUR PROGRAMI:

1.Gün:İstanbul, Singapur: Gezimizin ilk günü, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Etstur Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Havalimanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Singapur’a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

2.Gün:Singapur, Bangkok: Singapur’a varışın ardından yapacağımız aktarma ile Bangkok’a hareket ediyoruz. Şehre varışın ardından Bangkok Şehir Gezisi başlıyor. Yatan ve Oturan Budha heykelleri, Stupalar (mezar tasları), masaj okulu bulunan Kraliyet Tapınağı Wat Pho ve içinde 5,5 ton ağırlığında Altın Budha Heykeli bulunan Wat Traimit Tapınağı keşif duraklarımız. Otobüsümüzle ayrıca panoramik olarak göreceğimiz yerler Çin Mahallesi, çiçek pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar caddesi, Parlamento Binası ve Tayland Kralı’nın Bangkok’taki malikânesini de görüyoruz. Şehir gezisinin ardından otelimiz bizi karşılıyor. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinizin düzenleyeceği ekstra Sea Food Market ve PatPong Gece Pazarı Turuna katılabilirler. Günü otelde noktalıyoruz.

Ekstra gezi:Sea Food Market ve Patpong: Turumuzda önce Tayland’ın en büyük deniz mahsulleri restoranına gidecek burada günlük getirilen deniz mahsullerinden seçerek istediğimiz şekilde pişirterek keyifli bir yemek yiyeceğiz. Bu restoranın sloganı “if it swims we have it” yani “yüzüyorsa bizde vardır”. Yemeğin ardından Bangkok’un en meşhur gece pazarı olan Çin stili ve Tayland stili alışveriş yapabileceğiniz daha çok taklit ürünlerin (Rolex saat, Versace Çanta v.s) ağırlıklı olduğu PatPong Gece Pazarı’na geçiyoruz. Ünlü alışveriş ve barlar sokağında güzel vakit geçireceksiniz. Bol pazarlık yapmayı unutmayınız.

3.Gün:Bangkok: Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği ünlü Yüzen Çarşı Gezisi‘ne katılabilirler. Akşam saatlerinde düzenlenen ekstra Kanallar Gezisi ile misafirlerimiz günlerini renklendirebilirler. Keyifli gezinin ardından otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra gezi:Yüzen Çarşı Gezisi: Bu turumuzda Bangkok’un dışına çıkarak yol üzerinde ilk önce dünyaca tanınmış Siam İkizleri’nin doğduğu Samut Songkram Kasabası’nda bir Hindistan cevizi çiftliğine uğruyoruz. Burada Tay Halkı’nın Hindistan cevizi ağacından nelerde faydalandıkları hakkında bilgi alıp, bu ağaçtan yapılmış hediyelik eşyaları görüyoruz. Ayrıca içerdeki orkide bahçesini de gezebilirsiniz. Buradan hareket edip 10 dakika civarında otobüs yolculuğundan sonra Tay stili teknelerin kalktığı iskeleye geliyoruz. Buradan teknelere binip nefis egzotik Uzak Doğu manzaraları eşliğinde yaklaşık yarım saatlik zevkli bir yolculuktan sonra dergilere kapak, belgesellere jenerik olmuş meşhur Yüzen Çarşı’ya geliyoruz. Nehir üzerindeki kanoların içinde kurulan açık pazarı görecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Yüzen Çarşı’yı öğlen kapanana kadar geziyoruz. Dönüş yolunda ağaç oymacılığının en güzel örneklerinin bulunduğu ağaç oyma atölyesini gezecek, burada gül ve tik gibi değerli ağaçların sanatçıların elinde nasıl mükemmel biçimde şekillendiğini göreceğiz. Bangkok’a dönüş yolunda rehberinizin alacağı Tayland’ın en meşhur tropik meyvelerinin tadına bakacaksınız.

Ekstra gezi:Bangkok Kanal Gezisi: Uzak Doğu’nun Venedik’i olarak bilinen Bangkok’ta yapacağımız bu turumuz esnasında Bangkok’un tarihi kanallarında özel teknemiz ile dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz ilginç manzaraları görme fırsatı bulacaksınız. Taylılar’ın kanallar üzerindeki yaşamını yakından tanıyacak, Tayland’ın zengin ile fakir kesiminin kaynaşmasına şahit olacaksınız. Tapınaklardan birinin önünde kutsal kedi balıklarını besleyecek ve gezimizi bitirmeden önce Bangkok’un en meşhur 3 tapınağından biri olan muazzam mimarisiyle Wat Arun’u panoramik olarak göreceğiz.

4.Gün:Bangkok, Phuket: Kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile Bangkok Havalimanı’na hareket ediyoruz. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası varış noktamız Phuket. Yol üzerinde bir mücevher fabrikası gezilerek burada Tayland’da çıkan safir, yakut gibi değerli taşların nasıl işlendiğini ve mücevher haline getirildiğini görecegiz, arzu eden misafirlerimiz alışveriş yapabilecekler. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

5.Gün:Phuket: Dileyen misafirler, kahvaltıyla başlayan güne ekstra olarak düzenlenecek öğle yemekli Phi Phi Adası Gezisi ile devam edebilir. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra Phuket Fantasea Gezisi‘ne katılabilirler. Gezi sonunda otelimizdeyiz.

Ekstra gezi:Phi Phi Adası Gezisi: Tayland’ın belki de en egzotik adasına özel sürat teknesi ile tam günlük bir gezi düzenliyoruz. Sürat teknelerimizle Phuket’in yakınındaki iki cennet mercan adasından ilki Phi Phi Don’a hızlı bir şekilde ulaşıyoruz. Maymun Plajı’nda Makak maymunlarını görüyor ve binlerce renkli balık ile yüzme ve şnorkel imkanı buluyoruz. Palmiye ağaçları ile bezenmiş kumsalı ve tertemiz turkuaz rengi deniziyle Hollywood yıldızı Leonardo Di Caprio’nun The Beach filminin bazı bölümlerinin çekildiği Maya Bay’de denize girmek ve güneşlenmek için vaktimiz de var. Daha sonra Viking Mağarası’nı ziyaret ediyor öğle yemeğimiz Phi Phi Adası’nda alıyoruz.

Ekstra gezi:Phuket Fantasea Show Gezisi: Phuket’in en meşhur kabare gösterisine hazır olun! Şov öncesi akşam yemeğimizi açık büfe olarak aldıktan sonra gösterinin yapıldığı tiyatro kısmına geçiyoruz. Las Vegas stili bu muhteşem gösteride; 4 boyutlu efektler, havada bale yapan dansçılar, akrobasi, özel efektler, 30 fil ile yapılan görkemli gösterisi ve Thai Kültürü’nün masalsı bir dilde ışık ve sahne dekorlarıyla anlatımını büyülü bir atmosferde izliyoruz. Her yaştan ve kültürden ziyaretçilerini büyüleyen bu gösteride çok güzel bir gece geçireceğinizden eminiz. Ulaşım + Akşam Yemeği + Giriş + Rehberlik.

6.Gün:Phuket: Kahvaltı ve otelden çıkış işlemleri sonrası ekstra olarak sunulacak James Bond Adası Gezisi ile unutulmaz manzaralara hazır olun! Öğleden sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Ekstra gezi:James Bond Adası Gezisi: Sürat teknelerimizle ilk durağımız Phang-Na Koyu. Burada yoldaki Panak Adası, Hong Adası’nın ve Phang Na Koyu’nun muhteşem manzaralarına şahitlik ettikten sonra Tapu Adası’nı ziyaret ediyoruz. James Bond filmlerinin Altın Tabancalı Adam bölümünün çekildiği bu adadaki meşhur kayayı ve sahili görüyoruz. Daha sonra öğle yemeğimizi almak üzere Panyi Köyü’ne geçiyoruz. Burası büyük 400 civarında evin bulunduğu bir Müslüman Köyü. Yemek sonrası koyu ziyaret edip alışveriş yapabilmek için serbest zaman verilecek. Öğleden sonra şnorkel yapabileceğimiz, yüzüp sahilinde güneşlenip dinlenebileceğimiz Khai Nok Adası veya Naka Adası’na gidiyoruz. (Hava şartlarına göre karar verilecek)

7.Gün:Phuket, Singapur: Keyifli bir kahvaltıyla başlayan gün öğlen odaları boşaltıp otelden ayrılarak özel otobüsümüz ile havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Singapur Havayolları’nın tarifeli uçuşuyla Singapur’a hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için öğleden sonra sunulan ekstra Universal Studios Gezisi ile de çevreyi keşfetmeye başlayacaksınız. Gece sunulan ekstra Gece Safarisi Gezisi ise başka bir alternatif. Yoğun geçen gün otelde noktalanıyor. Geceleme otelimizde.

Ekstra gezi:Universal Studios Gezisi: Shrek, Maadagascar ve Revenge of the Mummy gibi filmlerin nasıl çekildiğini, film hilelerini ve çeşitli film karakterlerini görme imkanı bulacağımız ünlü Universal Film Stüdyoları’nda keyifli bir gün sizleri bekliyor. Transfer + Giriş + Rehberlik.

Ekstra gezi:Gece Safarisi Gezisi: Bu gezimizde, türünün dünyada ilk örneği olan gece safarisi parkını trenle gezeceğiz. Sponsor firmaların bakımlarını üstlendikleri aslan, kaplan, fil, ve daha pek çok vahşi hayvanı, suni olarak yaratılmış doğal ortamlarında görerek, yağmur ormanları bölgesinden geçiyoruz. Değişik gösterilerin yapıldığı, heyecan dolu bir akşam sizleri bekliyor. Ulaşım+Giriş+Rehberlik.

8.Gün:Singapur: Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile panoramik şehir gezisi başlıyor. Singapur Nehri ile Meclis, Opera ve Mahkeme Binaları, Singapurun simgesi olan Merlion Heykeli göreceğimiz yerler arasında, ardından Singapur’un ünlü Çin Mahallesi’nde alışveriş için serbest zaman. Şehir gezisinin ardından otelimize yerleşiyoruz. Öğlen ise rehber eşliğinde Singapur’un en meşhur caddesi Orchard Road’da yürüyüş ve çevreyi tanıma gezintisi gününüzü renklendirecek. Gezi sonrası dönüş yolculuğu için havaalanına hareket ediyoruz.

9.Gün:Singapur. İstanbul: Singapur Havayolları’nın tarifeli seferleri ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor. Sabah İstanbul Atatürk Havalimanı’na varıyoruz ve gezimiz sona eriyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Singapur Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul – Singapur ve Singapur – Bangkok gidiş, Phuket – Singapur – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel havayolu ile Bangkok – Phuket arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 4 yıldızlı otellerde Bangkok’ta 2 gece, Phuket’te 3 gece, Singapur’da 1 gece; toplam 6 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Yarım gün panoramik Bangkok ve Singapur şehir turları
 • Alan – otel – alan transferleri
 • Tecrübeli Etstur Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  • Ekstra turlar
  • Kişisel harcamalar
  • Etsassistance (15 €/kişibaşı)

Comments are closed.