Beneluks - Paris 7 Gece

beneluks-parısÖRNEK TUR PROGRAMI:

1.Gün:İstanbul, Amsterdam: Gezimizin ilk günü, Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Etstur Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Çıkış işlemleri sonrası Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçuşu ile Amsterdam’a hareket ediliyor.Amsterdam’a varıldığında özel otobüsümüzle Amsterdam’a hareket ediyoruz. Amsterdam’a varışta yapılacak şehir tanıtım gezisinde Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Çiçek Pazarı, Kırmızı Fener Sokağı görülecek yerler arasında. Gezinin ardından otele dönüşümüz gerçekleşiyor.

2.Gün:Amsterdam: Sabah kahvaltısının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Büyük Hollanda Gezisi‘ne katılabilirler. Öğleden sonra ise misafirlerimiz ekstraolarak düzenlenecek Volendam&Marken Gezisi‘ne katılabilirler. Gezimizin ardından konaklama için otelimize dönüyoruz.

Ekstra gezi:Marken&Volendam Gezisi: Eski bir balıkçı kasabası olan Volendam’ın liman bölgesinde geçirdiğiniz zamana doyamayacaksınız. Ucuza hediyelik eşya alma ve limanda taze deniz ürünleri yeme fırsatı ise bir diğer ayrıcalığınız. 1955’e kadar karayolu bağlantısı olmayan ve bu sayede çok iyi korunan küçük bir ada olan Marken’i ziyaretimiz sırasında ise balıkçıların şirin ve küçük evlerdeki yaşamlarını izleyebilirsiniz.

Ekstra gezi:Büyük Hollanda (Grand Holland) Gezisi: Gezi sırasında yönetim merkezi Den Haag (Lahey), Yüksek Adalet Divanı, Parlamento, 16. Yüzyıl’da en zengin dönemini yaşamış kanallı Delft Kenti veya Rotterdam Şehri ve limanı (Trafik yoğunluğuna göre bu iki kentten biri görülebiliyor), Mini Hollanda, Moduradam, Scheveningen (Kuzey Denizi sahil kasabası) ve sizi 1880 yılına bir zaman yolculuğuna çıkaracak Mesdag Panorama Müzesi görülecek yerler arasında.

3.Gün:Amsterdam, Köln, Lüksemburg: Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasının ardından Köln’e hareket ediyoruz.Köln’e varışı takiben yapılacak panoramik şehir gezisinde Gotik Katedrali, alışveriş caddesi ve Rhein Nehri Köln’de keşif yerlerimiz. Köln’de ki molamızın ardından Lüksemburg’a hareket ediyoruz. Lüksemburg’a varıldığında yapılacak olan şehir tanıtım gezisinde Petrus Vadisi, eski şehir merkezi ve dar sokakları, şehir katedrali, Dükler Sarayı, Charlotte Heykeli görülecek yerler arasında. Gezinin ardından konaklama otelimizde.

Ekstra gezi:Remich ve Schengen Gezisi: Remich Kasabası’na gidiyor, burada Almanya ile Lüksemburg’u birbirinden ayıran Moselle Nehri üzerindeki köprüden Remich’i görüyoruz. Buradan bir dakikada 3 ülkeyi katedeceğimiz (Lüksemburg, Almanya, Fransa) noktaya geliyoruz. Moselle Nehri boyunca eşsiz manzaralar ve Schengen Anıtı önünde fotoğraf molası sizleri bekliyor.

4.Gün:Lüksemburg , Brüksel: Sabah kahvaltısının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Remich&Schengen Gezisi‘ne katılabilirler. Gezimizin ardından özel otobüsümüzle Brüksel’e yolculuk başlıyor. Brüksel’de yapılacak panoramik şehir turunda Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon Evleri, Grand Palace, Manneken Piss, Atomium ve Heysel Stadyumu keşif duraklarımız.Panoramik şehir turu sonrası , ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

Ekstra gezi:Remich ve Schengen Gezisi: Remich Kasabası’na gidiyor, burada Almanya ile Lüksemburg’u birbirinden ayıran Moselle Nehri üzerindeki köprüden Remich’i görüyoruz. Buradan bir dakikada 3 ülkeyi katedeceğimiz (Lüksemburg, Almanya, Fransa) noktaya geliyoruz. Moselle Nehri boyunca eşsiz manzaralar ve Schengen Anıtı önünde fotoğraf molası sizleri bekliyor.

5.Gün:Brüksel, Paris: Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasının ardından proğramımıza dahil olan Brugges şehrine hareket ediyoruz. Kendinizi Orta Çağ’da hissedeceğiniz bu kent Belçika’nın en çok ziyaret edilen şehri ünvanını elinde bulunduruyor. Brugges Gezisi‘nin ardından özel otobüsümüzle Paris’e doğru yol alıyoruz. Paris’e varışta yapılacak şehir tanıtım turunda Eyfel Kulesi, ünlü alışveriş caddesi Champs Elysees, Louvre Müzesi, Zafer Meydanı ve Takı, Napolyon’un Mezarı görülecek yerler arasındadır.Gün batımından sonra otelimizde konaklıyoruz.

6.Gün:Paris: Sabah kahvaltısının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Eyfel Kulesi – Seine Nehri – Ressamlar Tepesi – Notre Damme Katedrali Gezisi’ne katılabilirler.Gün sonunda misafirlerimiz ekstraolarak düzenlenecek Lido Kabare Show Programı‘na katılabilirler.Gecenin ardından otelimizdeyiz.

Ekstra gezi:Paris Şaheserleri Gezisi (Eyfel Kulesi, Seine Nehri, Montmartre, Benlüx, Sacre Coeur, Notre Damme ): Tam günlük turumuzda ilk durağımız 2.katına çıkıp şehrin doyumsuz manzarasını izleme olanağı bulacağımız, Paris’in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eyfel Kulesi. Daha sonra, tekne ile Seine Nehri Gezisi’ne çıkıyoruz. Paris’in en muhteşem binalarını yakından görecek, Seine Nehri’nin köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Bu tekne gezisi sırasında görülecek yerler arasında Amerikan Kilisesi, Millet Meclisi, Dışişleri Bakanlığı, Orsay Müzesi, Cité Adası, Notre Dame Katedrali, Adliye Sarayı, Conciergerie Hapishanesi, Belediye Sarayı, Modern Sanatlar Müzesi ve Louvres Sarayı bulunmakta. Nehir gezisi sonrası şehrin en ilgi çeken merkezlerinden biri olan hareketli Pigalle Semti’nden geçerek, günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği Ressamlar Tepesi adıyla bilinen Montmartre Tepesine fünikülerle çıkacağız. Burada Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gezdikten sonra, Ressamlar Meydanı’nda portrenizi yaptırmak ve yemek için serbest vaktiniz olacak. Ressamlar Tepesi gezisinin ardından, vergisiz parfüm, saat ve hediyelik eşyaları alabileceğiniz Benlüx mağazasına hareket ediyoruz. Benlüx Mağazasından sonra, dünyaca ünlü ve Meryem Ana’ya ithaf edilmiş olan Notre Damme Katedraline doğru yola çıkıyoruz. Paris’in en önemli simgelerinden biri olan Notre Damme Katedralini gezdikten sonra turumuz sona eriyor.

Ekstra gezi:Lido Kabare Show: Akşam yapılacak olan bu gezimizde dünyanın en meşhur caddesi olan Champs-Elysées’ye gidiyoruz. Fransızların ayrıcalıklı bir yer olarak nitelendirdikleri dünya çapında isim yapmış bir Kabare olan Lido Şov’u şampanya eşliğinde seyredeceğiz. İnanılmaz görsel efektler, hızla değişen sahneler, akrobasi ve sihirbazlık gösterileri, canlı müzik ve özenle seçilmiş sanatçılar sizlere unutulmaz bir akşam yaşatacaklar.

7.Gün:Paris: Sabah kahvaltısının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Disneyland Gezisi’ne katılabilirler.Gün sonunda otelimizdeyiz.

Ekstra gezi:Eurodisney Gezisi – Çift Park: Her yaşa hitap eden aktiviteler ile keyifli ve unutulmaz bir gün yaşama fırsatı sizi bekliyor. Masal sevenler, hız ve eğlence meraklıları, çocukluğunu tekrar yaşamak isteyen veya hala çocuk olanlar için kaçırılmayacak bir fırsat.

8.Gün:Paris, İstanbul: Gezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından havalimanına doğru yolculuğumuz başlıyor.Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçuşu ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. İstanbul’a varıyoruz ve yolculuğumuz sona eriyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • İstanbul – Amsterdam gidiş – Paris – İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Amsterdam 2 gece, Lüksemburg 1 gece, Brüksel 1 gece, Paris 3 gece toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama
 • Amsterdam, Lüksemburg,Brüksel, Paris, Köln,Panoramik şehir turları
 • Alan – otel – alan transferleri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  • 120 € vize ücreti ve hizmet bedeli (0-10 yaş arası çocuk için 90 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 120 € ücret ödenir.)
  • Etsassistance (15 €/kişi başı)
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  • Ekstra geziler
  • Kişisel harcamalar
  • 5 € bahşiş (Otobüs ve yerel servisler için rehber tarafından tahsil edilir.)

Comments are closed.