Belgrad - 3 Gece

belgradÖRNEK TUR PROGRAMI:

1.Gün:İstanbul, Belgrad: Gezimizin ilk günü Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Etstur Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile varış noktamız Belgrad. Varışın ardından yapılacak olan panoramik şehir gezisinde Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) Çeşmesi, Belgrad Galibi Heykeli, Fikirbayır, Stambol(İstanbul) Kapısı, Askeri Müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova Sokağı, Skadarlija Sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı görülecek yerler arasında. Gezi sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Sırp Müziği Gecesi Akşam Yemeği‘ne katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Ekstra gezi:Sırp Müziği Gecesi Akşam Yemeği: Belgrad’ın eğlence merkezlerinden biri olan özel bir mekanda, yöresel canlı Sırp müziği eşliğinde yemek yiyeceğiniz unutulmayacak bir gece sizleri bekliyor.

2.Gün:Belgrad: Sabah kahvaltının ardından dilediğinizi yapabileceğiniz bir gün sizi bekliyor. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra tam günlük öğle yemekli Voyvodina, Novi Sad, Subotica, Palic Gölü Gezisi‘ne katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Ekstra gezi:Voyvodina, Novi Sad, Subotica ve Palic Gölü Gezisi: Sırbistan’ın en kuzey sınırında yer alan Voyvodina’da eyaletin başkenti Novi Sad ilk durağımız. Burada yapacağımız yürüyüş turu sırasında Özgürlük Meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panaromik olarak görülecek yerler arasında. Öğle yemeğini aldıktan sonra buradaki turumuzun bitimiyle mimari yapılarının güzelliğiyle ün salmış Subotica’ya gidiyoruz. Binaların görsel güzelliğiyle sizleri büyüleyecek olan Subotica’da yapacağımız panaromik gezi sırasında Granska Kanca, Fransiskan Kilisesi ve Sinagog görülecek yerlerden sadece bazıları. Son durağımız göl kenarında bir keyif noktası olan Palic. Subotica’ya 8 kilometre olan Palic, Sırbistan’ın kayak merkezlerinden sonra önemli turistik ve tatil merkezlerinden biri.

3.Gün:Belgrad: Sabah kahvaltının ardından dilediğinizi yapabileceğiniz bir gün sizi bekliyor. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak sunulan öğle yemekli Zemun-Avala Kulesi, Tito’nun Mezarı Gezisi‘ne katılabilirler. Gecemele otelimizde.

Ekstra gezi:Zemun, Avala Kulesi, Tito’nun Mezarı Gezisi: Zemun’da Avusturya Macaristan Dönemi’ne ait köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı ve eski tiyatroyu görüyoruz. Ardından mimar Ugljesa Bogunovic ve Slobodan Janjic tarafından tasarlanmış olan Avala Kulesi’ne gidiyoruz. Gezinin bitimiyle 2. Yugoslavya’nın kurucusu Hırvat asıllı, Maraşel Tito’nun anıt mezarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimiz ise gezi sırasında yerel bir restoranda.

4.Gün:Belgrad, İstanbul: Gezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyor. Ardından rehberinizin belirteceği saatte Belgrad Havalimanı’na doğru yolculuk başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın tarifeli seferleri ile İstanbul’a Atatürk Havalimanı’na uçuşumuz başlıyor. İstanbul’a varışın ardından gezimiz sona eriyor.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul – Belgrad gidiş, Belgrad – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 4 yıldızlı otelde Belgrad’da toplam 3 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.
 • Panoramik Belgrad şehir gezisi
 • Alan-otel-alan transferleri, şehirler arası transferler
 • Etstur Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  • Ekstra geziler
  • Kişisel harcamalar
  • Etsassistance (15 €/kişibaşı)

 

Comments are closed.